TARİHÇE

1977 yılında otomotiv ve yedek parça sektörüne adım atan MAN Otomotiv’den doğan Asteknik Fren (ATF), çalışmalarını Ağır Vasıta, Dorse, Hafif Ticari ve Binek araçlar için yedek parça sektöründe yoğunlaştırmıştır. 

ATF,  kendi çalışmalarına Avrupa, Ortadoğu ve Afrika ülkelerinin aftermarket piyasasında sürdürmektedir. Marka olarak yeni olmasına rağmen, 35 yıllık tecrübesi ATF kendi yüksek teknoloji ve güvenirliği ile, birçok yeniliğe imza atmış bulunmaktadır.
Mevcut ATF markalı ve orjinal yedek parçaları 21 ülkeye ihraç etmektedir. Aynı zamanda ATF, Türkiye pazarında aftermarketin lider konumundaki markalar arasında yer almaktadır.

Asteknik Fren 5 ANA GRUP İLE HİZMET VERMEKTEDİR;

-MAN: Orjinal yedek parça satışı.
-ATF: Fren Sistemleri parça satışı.
-ATF: Bilya Grubu parça satışı.
-SORL: Fren Sistemleri parça satışı.
-SAF Holland: Türkiye Resmi Bayisi.
-FANTON İtalya: Türkiye Resmi Distribütörü. ABS-EBS ve Elektrik kabloları.
 
-İlk önce insan…
ATF’nin güçlü temeline insana verdiği önem oturtulmuş, müşterilerin olduğu kadar çalışanların da memnuniyetini sağlamak prensip olarak belirlenmiştir. Her insanın içinde “başarı ihtiyacı” olduğu inancından hareketle
eğitim, ücretlendirme ve sosyal imkânlar ile sağlıklı bir çalışma ortamı sağlamak ön planda tutulmuştur. ATF’de herkes kendi işinin lideri olarak, belirlenmiş sorumluluk sahasında tam yetkiyle donatılmıştır. Bu anlayışla ATF çalışanları, rekabetçi aftermarket pazarında lider pozisyonu elde etme amacının ateşleyicileridir.

-İlk önce kalite…
Üretimde dikkat edilen kalite kurallarını TSI-ISO 9001:2008, ile belgelendiren ATF, bu sayede tasarım aşamasından başlayarak üretim, pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetlere kadar tüm aşamaları kapsayan ve sürekli gelişmeyi hedefleyen yapısıyla organizasyonel sürecin her aşamasını kontrol altına alarak, kurumsal yapısını tasdik etmiştir. Bunlara ek olarak MAN orjinal yedek parça, SAF Holland resmi bayiliği ve Fanton Italya’nın resmi distribütörlüğünü yapmaktadır.

MİSYON

MAN Otomotiv ve ATF’nin şu andaki faaliyetleri ve piyasadaki durumu göz önünde bulundurularak katılımcıların ortak bir fikirde buluştuğu grubun misyonu belirlenmiştir. Bu çalışmalar neticesinde ATF’nin misyonu şu şekilde ortaya konulmuştur;

Otomotiv sektöründe, küresel tüketici beklentilerine uygun MAN Orjinal yedek parçaları ve ATF ürünlerini, inovatif yaklaşım, rekabetçi fiyatlar, doğru iş ortaklıkları ve güçlü ekip çalışması ile pazara sunarak, Türkiye’de lider, dünyada önde gelen firmalar arasında yer almaktır”.

Misyon belirlemesi yapılırken küresellik, tüm tüketiciler, ileri teknoloji (maliyet, hız), marka bilinci, çevre dostu, kültürel saygı anlayışına sahip, güçlü ekip, bütünlülük dürüstlük, iş güvenirliliği, ulaşılabilir ürün, yasal yükümlükler, yenilikçi ve doğru iş ortaklıkları gibi anahtar kelimeler göz önünde bulundurulmuştur.

VİZYON

MAN Otomotiv ve ATF’nin amaçları ve hedefleri, gelecekle ilgili planları göz önüne alınarak gelecek yıllarda neler yapmak istediği üzerine yapılan tartışmalar neticesinde grubun vizyonu şu şekilde ortaya konulmuştur.

” Çok uluslu, sonuç odaklı şirket olabilmek, fren sistemleri ve rulman grupları pazarında dünya markaları arasında kendine yer edinebilmek, aftermarket piyasasında merkezi konuma gelebilmek, sağlam, güvenilir, inovatif ürünleri ile tüketici ve çalışanların tatminlerini en yüksek seviyede karşılandığı önder bir firma olmaktır.”